Svet.SlajderБалканБалкан.ПорталДописници Свет

Албин Курти на средби со Мета, Рама и Баша

Лидерот на Движењето „Самоопределување“ и кандидат за нов косовски премиер, Албин Курти, кој престојува во Тирана, попладнево оствари одвоени средби со претседателот Илир Мета, премиерот Еди Рама и лидерот на опозициската Демократска партија, Љуљзим Баша.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close