0_Магазин.ПорталЗанимливости

Албер Втори го подигна општествениот статус на својата најмала внука, Ками Готлиб

Родена како вонбрачно дете 1998. од врската на принцезата Стефани и нејзиниот телохранител Жан Рајмон Готлиб, Ками не е член на кнежевскиот дворец на Монако. Па така, за разлика од нејзините браќа и останатите внуци на Албер Втори, таа досега немаше свое место во наследствената линија на Моначкото Кнежевство

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close