БалканДописници Свет

Албанските бели мантили „здивнаа“ од преполнетите болнички капацитети

Здравствените работници во Албанија во последните дваесеттина дена, откако бројот на новозаразени почна на опаѓа а со тоа и намалената потреба од болнички третман на ковид пациенти „здивнаа“ од преполнетите болнички капацитети.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close