Svet.SlajderБалканБалкан.ПорталДописници Свет

Албанскиот претседател Мета загрижен за депопулација на населението, пред се на младите

 „Дури 80 отсто од младите кои студираат во Албанија сакаат да заминат, додека 94 отсто од оние кои студираат во странство не сакаат да се вратат назад. На младите им е потребна надеж и доверба“, напиша Мета.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close