БалканБалкан.ПорталДописници Свет

Албанскиот премиер Рама в понеделник на средба со претседателката на Еврокомисијата

Албанскиот премиер Еди Рама и министерката за надворешни работи Олта Џачка в понеделник ќе престојуваат во Брисел. Како што информираа од Владата, тие прво ќе се сретнат со шефот на европската дипломатија Жозеф Борел, по што предвидена е средба со претседателката на Европската Комисија Урсула фон дер Лајен.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close