БалканБалкан.ПорталДописници Свет

Албанскиот буџет годинава помал за 600 милиони долари

Во државниот буџет на Албанија годинава има 600 милиони долари помалку во споредба со минатата година, потврди албанската министерка за финансии Анила Денај.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close