БалканБалкан.ПорталДописници СветСвет.Слајдер

Албанскиот бизнис кон „Отворен Балкан“ гледа со оптимизам и смета дека Албанија ќе има придобивки

Кон договорот за соработка „Отворен Балкан“ што деновиве во Скопје го потпишаа Албанија, Северна Македонија и Србија, со кој се отстрануваат граничните бариери за трговија, бизнисот во Албанија гледа со оптимизам и смета дека земјата ќе има придобивки, пренесува Топ чанел.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close