Svet.SlajderБалканБалкан.Портал

Албански министер бара Србија да плати воена отштета на Косово

Вршителот на должноста министер за надворешни и европски прашања на Албанија Гент Цакај изјави денеска дека Србија треба да го иницира прашањето за плаќање на воена отштета на Косово и оти процесот на нормализација на односите меѓу двете земји треба да заврши со признавање на независноста на Косово.

Back to top button
Close
Close