0_Македонија.ПорталДописници МКДПолитика

Албански медиуми: Заев категоричен, нема оставка на Владата и нема превремени избори

Албанските медиуми, без исклучок, отстапија простор за дел од интервјуто на македонскиот премиер Зоран Заев за МИА, кој се однесува на барањата за оставка на Владата и спроведување предвремени парламентарни избори, по бугарското вето за почеток на преговорите со ЕУ.

Back to top button
Close
Close