Svet.SlajderБалканБалкан.ПорталДописници Свет

Албанската Социјалистичка партија, денеска на 30. роденден, одржува Конгрес

Нормално, ова е историски момент во патувањето на СП, која во текот на овие 30 години има посебен придонес во политичкиот живот на земјата. Единствената сила што никогаш не им наштети на интересите на земјата, напротив. Ова ќе биде првиот дел од Конгресот, ќе биде посветен на целото ова 30-годишно патување, рече Бала.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close