БалканБалкан.ПорталДописници Свет

Албанската полиција откри 22 мигранти, меѓу нив 10 деца

Продолжуваат обидите на илегални мигранти од Блискиот Исток да влезат во Албанија и патот да го продолжат кон земјите на ЕУ.

Back to top button
Close
Close