БалканДописници Свет

Албанската министерка за здравство загрижена  од зголемената бројка на новозаразени во Албанија

Албанската министерка за здравство, Огерта Манастирлиу, призна дека е загрижена поради зголемениот број заразени со Ковид-19 и апелираше на поголем одѕив на граѓаните за имунизација.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close