Svet.SlajderБалканБалкан.ПорталДописници Свет

Албанската ЦИК го објави финалниот список на пратеници

-Во новиот 140-член Законодавен дом Социјалистичката партија (ПС) освои 74 пратенички места, изборната коалиција предводена од Демократската партија (ПД) 59, Движењето за социјалистичка интеграција интеграција (ЛСИ) четири и Социјалдемократската партија три пратенички места, изјави Илирјан Челибаши, претседател на комисијата.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close