Svet.SlajderБалканБалкан.ПорталДописници Свет

Албанската армија од денеска обезбедува 74 објекти од посебно значење, а в недела ќе бидат ангажирани 7.519 полицајци

Заменик директорот на албанската државна полиција Алберт Дервишај, соопшти дека полицијата од денеска е во степен на готовност и засилена служба за неделните парламентарни избори, а припадниците на албанската армија веќе почнале да обезбедуват 74 објекти државен интерес.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close