БалканБизнисДописници Свет

Албанија: За првпат во оптек банкнота од 10.000 лека  

Според гувернерот Гент Сејко, банката на овој чекор се одлучила со цел да одговори на зголемената побарувачка за готовина во земјата со растот на економската активност, како и побарувачката за „физички банкноти со повисок квалитет и безбедност“.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close