БалканБалкан.ПорталДописници Свет

Албанија: За првпат во едно деноноќие не е хоспитализиран ниту еден ковид пациент

За првпат во 14- месечната битка со Ковид-19 во Инфективната клиника во Тирана во последото деноноќие нема ново хоспитализирано лице заразено со опасниот вирус, јави дописничката на МИА од Тирана.

Back to top button
Close
Close