БалканБалкан.ПорталДописници Свет

Албанија: Се вакцинираат познати личности од културата и политичкиот живот, постари од 80 години

Во Албанија продолжува вакцинацијата против Ковид-19, со којa до сега се опфатени околу пет илјади здравствени работници, и лица од домови за нега на стари лица.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close