БалканДописници Свет

Албанија: Се продлабочува поделеноста во опозициската Демократска партија

Поделеноста кулминира по утврдувањето на кандидатите за нов лидер, што треба да се избира на 13 јуни, откако Претседателството од девет прифати само четири кандидати.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close