Svet.SlajderБалканБалкан.ПорталДописници Свет

Албанија регистрира црн неделен рекорд на умрени од Ковид-19

Официјалните податоци покажуваат дека во последните седум дена (16 февруари - 22 февруари) животот го загубиле 114 лица, а притоа е регистрана и најмладата жртва во земјата, на 18-годишник. Претходно, најголем број смртни случаи беше забележан во првата недела од декември, кога имаше 112 жртви.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close