0_Web_АктуелноБалканБалкан.ПорталДописници Свет

Албанија: Расте незадоволството од воведениот карантин за лицата кои влегуваат во земјата од С. Македонија и Грција

Албанскиот претседател Илир Мета ги повика Владата, Техничкиот комитет на експерти за справување со пандемијата и Централната изборна комисија под итно да ја укинат одлуката со која за сите лица кои влегуваат од Северна Македонија и од Грција задолжителен е двонеделен карантин.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close