БалканДописници Свет

Албанија последна во Европа по бројот на тестови за коронавирус, Мета побара итно зголемување

Албанскиот преседател Илир Мета ја изнесе загриженоста поради тоа што неговата земја е последна во Европа по бројот на направени тестови за Ковид-19, според бројот на жители, јави дописничката на МИА од Тирана.

Back to top button
Close
Close