БалканБалкан.ПорталДописници Свет

Албанија конечно со Уставен суд, Мета ја потпиша уредбата за шестиот судија

Уставниот суд во Албанија од попладнево е функционален, откако шефот на државата потпиша уредба Перпарим Кало,да биде шестиот член на судот,што оваа највисока судска инстанца ја прави функционална.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close