БалканБалкан.ПорталДописници Свет

Албанија ќе го ограничува работното време на угостителските објекти

Поради високите бројки на новозаразени во текот на овој месец, во просек 300 дневно или 22 отсто од тестираните, албанскиот Комитетот за заразни болести најави ограничување на работното време на угостителските објекти.

Back to top button
Close
Close