БалканБалкан.ПорталДописници Свет

Албанија ќе добие 145.000 вакцини за коронавирус од ЕУ

Во следните три месеци, Албанија ќе добие 145.000 вакцини за коронавирус од ЕУ, потврди денеска еврокомесарот за проширување Оливер Вархеји, јавија албанските медиуми.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close