Svet.SlajderБалканБалкан.ПорталДописници Свет

Албанија доби 40.800 дози вакцина од Астра Зенека, вечерва ќе пристигнат уште 50 илјади

Преку Ковакс механизмот во Албанија синоќа пристигнаа 40.800 дози вакцина од Астра Зенека, јави дописничката на МИА од Тирана.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close