Svet.SlajderБалканБалкан.ПорталДописници Свет

Албанија четврта во светот, прва во Европа по баратели на азил, Мета: Доста е

Албанскиот претседател Илир Мета на Фејсбук објави фотографија на која се прикажува графикон за периодот 2010-2019 година каде Албанија е рангирана на четвртото место во светот и прва во Европа по барања за азил.

Back to top button
Close
Close