БалканБалкан.ПорталДописници Свет

Албанија ја зајакнува декриминализацијата

Албанија ја зајакнува декриминализацијата со што секој кој е осуден во некоја од земјите каде што живеат значителен број Албанци, не ќе може да се кандидираат на парламентарни и локални избори или да бидат поставени на одговорна функција.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close