Фудбал

Алба на дополнителни тестирања за да се утврди тежината на повредата

Фудбалерот на Барселона, Жорди Алба, синоќа се повреди на дуелот со Борусија и предвреме го заврши мечот во Дортмунд од 1.коло во Лигата на шампионите.

Back to top button
Close
Close