0_Спорт.ПорталФудбал

Алавес го отпушти Гаритано, клубот ги загуби последните пет натпревари

Асиер Гаритано го напушти повеќе не е тренер на Алавес, објавено е на официјалната веб-страница на шпанскиот фудбалски прволигаш.

Виторија-Гастиз, 5 јули 2020 (МИА) – Асиер Гаритано го напушти повеќе не е тренер на Алавес,  објавено е на официјалната веб-страница на шпанскиот фудбалски прволигаш.

Педесетгодишниот Шпанец заедно со тренерскиот штаб доби отказ поради незадоволителните резултати. Тимот  загуби пет натпревари во низа и по 34 кола од Ла Лига го зазема 15-то место на табелата.

Гаритано го водеше Алавес од 21 мај 2019 година. зс/

Таг
Back to top button
Close
Close