0_Спорт.ПорталФудбал

Алаба пред договор со Челзи за неделна плата од 350.000 фунти

Преговорите за трансфер на Давид Алаба во Челзи се во напредна фаза и веќе се прецизирани финансиските детали околу платата на австрискиот дефанзивец во случај на негова преселба на „Стемфорд бриџ“, објави денеска „Дејли мејл“.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close