0_Спорт.ПорталФудбал

Алаба позитивен на коронавирус

Новото засилување на Реал Мадрид, дефанзивецот Давид Алаба, е позитивен на коронавирус, соопшти денеска шпанскиот фудбалски прволигаш.

Back to top button
Close
Close