0_Спорт.ПорталSport.SlajderФудбал

Алаба објави крај на соработката со Баерн Минхен

Австрискиот дефанзивец во редовите на европскиот и светски првак Баерн Минхен, Давид Алаба, потврди денеска дека заминува од клубот на крајот од сезоната, оставајќи ја отворена опцијата околу неговата следна дестинација, која според германските и шпанските медиуми, најверојатно, ќе биде мадридски Реал.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close