0_Македонија.ПорталПолитика

Алаѓозовски – Пашоли: Соработката е важна за афирмирање на интеркултурализмот во земјава

Националниот координатор за интеркултурализам, едно општество, развој на културата и меѓуресорска соработка Роберт Алаѓозовски денеска оствари средба со претседателката на собранискиот Комитет за односи меѓу заедниците, Арбана Пашоли, на која разговараа за улогата на Комитетот во остварување на правата на заедниците во Република Северна Македонија.  

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close