0_Спорт.ПорталФудбал

Ал-Келаифи нема намера да ги продава Мбапе и Нејмар

Претседателот на Пари Сен-Жермен, Насер Ал-Келаифи, по победата над Аталанта во четвртфиналето од Лигата на шампионите, изјави дека клубот нема да ги продава Нејмар и Килијан Мбапе.

Париз, 13 август 2020 (МИА) – Претседателот на Пари Сен-Жермен, Насер Ал-Келаифи, по победата над Аталанта во четвртфиналето од Лигата на шампионите, изјави дека клубот нема да ги продава Нејмар и Килијан Мбапе.

– Дали ќе го продолжите договорот со Нејмар? Да, се разбира. Тој и Мбапе се играчи што никогаш нема да ги продадеме, истакна Ал-Келаифи.

ПСЖ синоќа за првпат избори полуфинале во Лигата на шампионите. зс/

Таг
Back to top button
Close
Close