СветСвет.Слајдер

Ал Џезира: Утре продолжуваат домашните летови од аеродромот во Кабул

Домашните летови од аеродромот во Кабул ќе продолжат од утре, јави денеска каналот Ал Џезира, цитирајќи официјален претставник на авганистанската цивилна авијација

Back to top button
Close
Close