0_Web_Насловна-слајдер0_Македонија.ПорталОпштество

Активни 955 ковид-случаи, 560 од нив се во Тетово и Скопје

Со секојдневниот пораст на нови позитивни на Ковид-19, од вчера се активни 955 случаи во земјава. Пред еден месец беа 130 активни во целата држава (Скопје со 54 и Тетово со 14), а од 955-те во вчерашната статистика, 285 се само во Тетово и 275 во главниот град. Од шест регистрирани на 5 јули, статистиката за 5 август  бележи 219 нови случаи.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close