0_Web_Избор на уредникот0_Web_Насловна-слајдер0_Македонија.ПорталОпштество

Активни 13 027 ковид-случаи, ако е потребно ќе има нови мерки

Надлежните здравствени власти укажуваат дека коронавирусот моментно има широка инфекција, се следи ситуацијата, а доколку е потребно, ќе има нови мерки. Засега, истакнуваат надлежните, нема индикација за промена на наставниот модел со физичко присуство на учениците. Бројот на активни КОВИД-случаи изнесува 13.027. Според вчерашниот извештај на Министерството за здравство за претходното деноноќие, од 4.621 тестирање се регистрирани 617 нови случаи на Ковид-19, починаа 32 лица, а оздравеле 450 пациенти.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close