БалканБалкан.ПорталДописници Свет

Јакшиќ: Зад срамниот молк на Србија за настаните во Минск, стои стравот од Русија

Официјален Белград срамно молчи за настаните во Минск, кои се чин на државен тероризам, бидејќи поради измислената опасност од бомба киднапиран е авион на европска компанија која леташе меѓу две европски метрополи, изјави во интервју за ФоНет коментаторот за надворешна политика Бошко Јакшиќ, кој оцени дека зад сето тоа „постои страв од Русија“.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close