БалканБалкан.ПорталДописници Свет

Акропол добива ново осветлување

Во присуство на претседателката на Грција Катерина Сакеларопулу, премиерот Кирјакос Мицотакис, министерката за култура Лина Мендони и претседателот на Фондацијата „Оназис“, Андонис Пападимитриу вечерва ќе биде презентирано новото осветлување на Акропол,  јави дописничката на МИА од Атина.

Back to top button
Close
Close