Biznis.SlajderБизнисБизнис.ПорталЕкономија

Ако не се креираат услови за избор на најдобар економски оператор, Законот за јавни набавки нема да даде резултат, порачува бизнис заедницата 

Тотално ќе биде небитно што донесовме добар Закон за јавни набавки, ако не креираме услови за избор на најдобар економски оператор, им порачаа  компаниите на вицепремиерот Фатмир Битиќи и министерот за финансии Фатмир Бесими на денешната работна средба во Стопанската комора на Македонија. 

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close