0_Македонија.ПорталПолитика

Ако имало провокација, ја осудувам – вели Заев за венчавката на Богдановиќ

Премиерот Зоран Заев денеска изјави дека осудува провокации од било каков тип, доколку ги имало на свадбата на градоначалникот на општина Центар кој викендот се венчаше во храм во Грачаница.  Во изјавите на Богдановиќ, премиерот не можел да препознае такво нешто. 

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close