Svet.SlajderЕвропа

Ако ЕМА дозволи, Баварија ќе купи 2,4 милиони дози вакцини Спутник В

Премиерот на Баварија, Маркус Зедер, денеска изјави дека германската покраина ќе купи 2,4 милиони дози од руска вакцина Спутник В против Ковид-19 доколку добие одобрение од Европската агенција за лекови (ЕМА)

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close