Европа

Ако Асанж биде екстрадиран во САД, казната ќе ја отслужува во најозогласениот американски затвор

Основачот на Викиликс, Џулијан Асанж кој се бори против барањето за екстрадиција во САД, најверојатно ќе биде испратен во сојузниот затвор Супермакс во Фиренца, Колорадо, изјави поранешната управничка на Казнено-поправниот центар Метрополитен во Њујорк, Морин Беирд

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close