Општински вестиСкопје

Акција за уредување на просторот пред градските гробишта по повод престојните христијански празници

Јавните градски претпријатија на Град Скопје, по претходна координација на градоначалникот Петре Шилегов и градоначалникот на Општина Бутел, Велимир Смилевски отпочнаа голема акција за подобрување на условите околу градските гробишта по повод претстојните празници Задушница и Духовден.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close