Svet.SlajderБалканБалкан.ПорталДописници Свет

Акција за спасување на 24 бегалци и мигранти на Лезбос, еден починат

Во тек е акција за спасување на 24 бегалци и мигранти во југоисточниот дел на грчкиот остров Лезбос, кои се наоѓаат на копно, но во карпест непристапен дел, додека пак пронајдено е телото на маж, кој веројатно починал од премрзнатост, јави дописничката на МИА од Атина.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close