0_Македонија.ПорталПолитика

Акција за пошумување во Крушево по повод Денот на планетата Земја

 Министерот за локална самоуправа Горан Милевски денеска по повод Денот на планетата Земја ќе учествува во акцијата за пошумување што ќе се одржи во Крушево, кај споменикот Слива.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close