Дописници МКДОпштински вести

Акција „Сообраќајна полиција“ пред секое училиште како аларм за небезбедноста на учениците

Со поставување импровизирани макети од полицајци пред училиштата во Тетово, младите активисти алармираа на проблемите за движењето на учениците околу образованите установи. Тие потенцираат дека ги нема обележаните пешачки премини, нема доволна безбедност поради непостоење на соодветни пешачки зони и поради паркирањето возила на тротоари.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close