Svet.SlajderБалканБалкан.Портал

Акар: Ерменија веднаш да ги прекине провокациите кон Азербејџан, Анкара го поддржува Баку

Британските медиуми пренесуваат дека турскиот министер бил дециден дека Анкара „со сигурност“ ќе го поддржи Баку во спорот.

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close