0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталВидео изјаваОпштество

Академски час на најстариот факултет – стота генерација студенти на Филозофски на УКИМ

Прв академски час денеска беше организиран и на Филозофскиот факултет на Скопскиот универзитет, на кој во 2020/2021 е запишана стотата генерација студенти. Филозофскиот е најстара високообразовна установа во земјава и годинава одбележува еден век постоење. 

Back to top button
Close
Close