Svet.SlajderСветСвет.Портал

Академска студија: Апокалиптичните стравови заради климата ги спречуваат луѓето да имаат деца

Луѓе загрижени за климатската криза одлучуваат да немаат деца поради страв дека нивните потомци ќе мораат да поминат низ климатска апокалипса. Ова ја покажа првата академска студија на оваа тема, објави Гардијан.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close